UPOZORNĚNÍ! - Svá zvířata nevypouštějte na volno bez vodítka po
našich trávnících!Ohledně vykonávání potřeb vašich miláčků, choďte si na venčení jinam! Také nepřipouštíme rvačky jak vašich mazlíčků,tal i majitelů těchto stvořeníček!
Ničení i znečišťování našeho majetku je zakázané! Máme plné právo udělit vám
pokutu ve výši smazání dat vašeho nevhodného chování, uzavřít vám přístup na tento blog a v případě kopírování našich článků(i jen částečně), vás ihned hlásíme na hlavní vedení státu(blog.cz)!
DODĚLÁVÁ se Menu
OTESTUJ své vědomosti ohledně mích zvířátek. Tady

Lampión - vzpomínka na zesnulého mazlíčka?

3. července 2011 v 19:55 | Gabuldik |  Vychytávky,návody aj.


Jistě už většina z vás zažilo chmurné chvíle, kdy vám umře mazlíček, který s vámi prožíval různá dobrodružství a jiné. Ale když umře,je vám z toho na nic, a stýská se vám. Co takhle mu vyrobit na rozloučenou lampión, a když už bude tma, vypustit ho na oblohu? Není to sice dvakrát česká záležitost, ale je to mc příjemné rozloučení s vašim mazlíčkem.
Opravdové lampióny je možno zakoupit. Ty co jsou na to určené by měli vypadat takto: http://www.nejkrasnejsi-svatba.cz/files/250/thajsky-letajici-balonek-stesti-barevny-velikost-l[1][1].png
Ale jestli nechcete vyhazovat peníze za jeden lampión kterej bude fuč, je lepší si doma lampión vyrobit, a poté ho vypustit, i třeba jen na provázku. A jak si takoví udělat?
Budeme potřebovat:
1.Krabičku od taveného sýra(třeba veselá kráva)
2.Papír(papír na pečení,transparentní papír od firmy Herlitz,svačinový papír a další... je spousty možností,záleží jen na vás který si vybrat)
3.Lepidlo(při nejlepším Herkules)
4.Čajová svíčka
5.Drátek
6.Více v návodu
1. - Vezměte prázdnou krabičku , rozložte a z víčka vystřihněte vnitřní část, podle obrázku.
2.- Ustřihněte si dva pruhy papíru: Šířka- podle obvodu krabičky od sýra
Výška- podle požadované výšky lampiónu.
Papíry můžeš i kombinovat, např. spodní papír na pečení, a navrch celofán. apod.
3. - Spodní papír namaž celou plochu lepidlem. Potom si můžeš vybrat z několika možností:
a) Jako vrchní papír použij barevný průsvitný papír nebo celofán,vystřihni tvary podle fantazie(třeba vystříhej mazlíčkovo jméno) a přilož na spodní papír.
b) Na spodní papír přilož například vylysované květy, poskládej mazlíčkovo jméno, nebo cokoliv podle fantazie a potom přilož vrchní papír.- může být stejný jako spodní, nebo barevný.
c) Vystřihni si obrysy různých tvarů(například pokud jsi měl/a kočičku tak kočičí macičky...) a použijeme stejný způsob jako u b).
4.- Připrav si dno lampiónu. Na spodní část krabičky přilep čajovou svíčku.
5.- Připrav si horní část z vystřiženého výčka krabičky- podle obrázku připevni drátek na případné zavěšení, či uvázání provázku.
6.- Připravené slepené papíry nalep na okraj dna a okraj vršku lampiónu.
7.- Takhle vypadá hotový lampión. zapaluj zvrchu dlouhou svíčkou.
Je také možno nalepit jen jeden papír, a naněm můžou být jména vašeho mazlíčka. Také doporučuji aby jste si k vrchní části(držadlo) přivázali provázek, aby vám lamión neuleěl, protože by bylo nebezpečí, že by vznikl požár. Jestli ovšem chcete ještě bezpečnější lampión, tak příště vám dám návod na lampión plovoucí po řece či potoku. Taky pokud se ve vaší obci dělá lampiónoví průvod, jistě si lampión schovej, a pokud chceš, můžeš pak jjít do průvodu, popřípadě ho můžeš pujčit mladšímu sourozenci.
Obrázky a znalost návodu z: deti.vira.cz POVOLENÍ MÁM!
Kdo by měl zájem i o lampión na vodu, tak napište do komentářů, když bude zájem, tak ho taky napíši. Ten už ale budu mít komplet z vlastních zdrojů. Děkuji za umožnění obrázků děti.víra.cz .

 


Komentáře

1 Áďa Áďa | Web | 3. července 2011 v 20:04 | Reagovat

Je mi to moc líto. Jinak, tyhle lampiony znám, ale někde jsem slyšela, že jsou nebezpečné, protože můžou klidně něco zapálit když to pustíš na blbém míste.

2 Áďa Áďa | Web | 3. července 2011 v 20:28 | Reagovat

Njn fakt jak drak na provázku :-D.

3 Moniska Moniska | Web | 3. července 2011 v 22:18 | Reagovat

Musí to být krásné rozloučení s mazlíčkem.

4 Čip Čip | Web | 4. července 2011 v 9:07 | Reagovat

To možná zkusím vyrobit, je to nádherné se s mazlíčkem takhle rozhloučit...

5 Áďa Áďa | Web | 4. července 2011 v 9:52 | Reagovat

Ahoj SB,
chci Ti jen napsat, že dneska odjíždím na chatu na 14 dní. Možná že ve čtvrtek a v pátek budu na chvíli zpátky, ale pak zase na chatu, celkem na 14 dní.
Doufám, že si mne nesmažeš a pokud ano, tak mi to alespoň napiš děkuji. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama