UPOZORNĚNÍ! - Svá zvířata nevypouštějte na volno bez vodítka po
našich trávnících!Ohledně vykonávání potřeb vašich miláčků, choďte si na venčení jinam! Také nepřipouštíme rvačky jak vašich mazlíčků,tal i majitelů těchto stvořeníček!
Ničení i znečišťování našeho majetku je zakázané! Máme plné právo udělit vám
pokutu ve výši smazání dat vašeho nevhodného chování, uzavřít vám přístup na tento blog a v případě kopírování našich článků(i jen částečně), vás ihned hlásíme na hlavní vedení státu(blog.cz)!
DODĚLÁVÁ se Menu
OTESTUJ své vědomosti ohledně mích zvířátek. Tady

Červen 2011

Prázdniny,aneb jak to bude s aktivitou?

30. června 2011 v 20:14 | Gabuldik |  Novinky


No, takže jak se tak dá vidět, prázdniny mě oslepili. Úplně mi vypadli všechny nápady co psát na blog. :-D Je taky možný že mám najednou fůru nápadů co psát do magazínu blogu, kam mě vzali mezi sebe. Takže jsem šťastná jak blecha v psím kožichu. Ale abych to stíhala, tak ty dobré články budu dávat i do magazínu, a novinky aj. jen sem. Takže prakticky bych měla stíhat všechno. No ještě uvidím. Prázdniny budu mít vcelku nabité, a myslím že celé prázdniny budu točit to video. Budou tam nejspíš ústřižky z dovolených,taky koťátka,Teddýs... a ještě něco domyslím. Možná zodpovím pár otázek, kdyžtak je prosím napište do komentářů. Ty nejlepší otázky vyberu a pak je ve videu zodpovím. :-) A doufám že se po mě nebude nikod prozatím opičit. :-D Bude to taková reportáž z letních prázdnin... já ještě nevím.

Všechno klape jak má být.

26. června 2011 v 18:25 | Gabuldik |  Novinky
No tak dneska jsme byli s Mícou zase u veterináře na injekce. Dneska ráno už byla fit a i teď je na tom skvěle. Navíc nám veterinář řekl(mladší veterinář, syn toho včerejšího) , že konec konců, 5 koťat by uživit mohla když jí budeme pořádně krmit. Takže když se náhodou najde kočka co by mohla nějaká koťátka odkojit, tak jich tam pár dáme, ale jinak všechny bude kojit Míca. Takže jsem šťastná jak blecha v psím kožichu. Všechno se vyvíjí k lepšímu, takže skvělé. Jestli jste si někdo nečetl mou první báseň na kterou jsem pyšná, prosím podívejte se na minulí článek.

On a já.

25. června 2011 v 22:18 | Gabuldik |  Novinky


Nevím co se stalo, ale nějak mě chytla poezie. Snad za to může strach o Mícu, které se stav čímdál horší. Snad i o Míce se báseň objeví, jestliže budu mít zase nějakej výplod. Chtěla bych jen říci, že jsem to napsala jedním dechem bez přemýšlení, takže to možná někomu nebude dávat smysl. :-D Jinak blíže k Míce. Byla jsem u veterináře, dal jí antibiotyka a dal nám cosi aby to jedla. Ale teď to nejhorší. Protože je to prvorodička, a je mladá, neuživí prý více jak 2-3 koťata. Takže teď hledám náhradní mamku pro 2-3 koťata.. Doufám že ráno bude lépe, a Míce také. JInak Báseň je o Mojžíškovi. Míca se tam ovšem vyskytuje taky.


Dali jsme si věčný slib,
vždy se chránit, a být spolu.
Teď cítím se jak snob,
avšak On je stále se mnou.
Nezná hranic,
cítím že jsme spolu.
Avšak já pro něj neudělala pranic.

Slzy se kutálejí po tváři,
nic se mi nedaří.
Vzpomínám jen na Něj,
naděj se vytrácí.

On je mi stále věrný,
je to snad stín? Halucinace?
Snad denně ho vídám jako šmouhu tmy,
stále mě povzbuzuje,
stal se mími sny.
Krok za krokem se mnou jde,
nikdy se nevyčerpá, on je!

Slib on plní,je mi na blízku.
Nechci bez něj být už ani vteřinu!

Byla to snad lež, léčka?
Ne, jen hloupost lidská.

On i po smrti je se mnou,
avšak já náš slib nesplnila.
V jeho největší potřebu,
jsem Ho opustila.

Nikdy na něj nezapomenu,
vždyť denně ho vídám!
Avšak jen ve snu,
či jen jako šmouhu při rozbřesku slunce!

Však rozbřesk to není,
jen spojení dvou duší.
On a já,
nikdo víc!
Snad jen Míca,
Jeho konečně poznávajíc.
On,ona a já,
nikdo víc,
nepatří do našich trojic.

O Mícu mám teď strach,
alespoň ji snad zachráním,
Co se to děje?

Teddy,Nikkó a další,
to jest jiná kapitola vnější.

Pro MojžíšeKoťátka jsou na světě!

24. června 2011 v 13:53 | Gabuldik |  Novinky
Už je tomu taak. :D Mícince se narodili přenááádherný koťátka. :* Rodila od 17 hodin do 21 hodin (přibližně). No a já jsem se u toho zaučovala na porodní sestřičku. :D Jako první se narodilo krásně černobílé kotě, za chvíli mourovato bílé. Všechny po hlavičce, takže nebyl problém. Mám dojem že pak bylo ještě jedno černobílé(nebo mourovato bílé, ale to ještě není u tohoto kotěte poznat.) , no a pak jsme jí s jedním museli pomoct protože šlo zadke ven. Nakonec se z toho vyklubalo nádherné mourovaté kotě po Mícince. No a pak ještě jedno černobílé, a tím to končilo. Mícinka se o všech 5 koťat moc pěkně stará. :) Fotit budu až dneska(pokud najdu foťák).

každým dnem,každou hodinou...

20. června 2011 v 17:36 | Gabuldik |  Novinky


Každým dnem,každou hodinou...
Jak už asi většina z vás ví, moje kočka Míca čeká koťátka. Mám obavi že bude jenom jedno. Ale doufám že budou alespoň dvě. Jedno velký kotě by asi Míca těžko rodila, navíc je ještě mladá a nezkušená v porodu... No nejde než doufat. Navíc už každou chvílí může porodit. Už několik dnů jsem strašně nervózní.

Přednastavování článků?
Je v kýblu. Měla jsem už 2 týdny dopředu připravený článek s videoodpovědí, ale nějak se mi to pokazilo a rovnou se mi to i smazalo. Nevím co mám dělat. Každopádně to napíši znovu. Přednastaveného Belgického obra albína už mám znovu na blogu. Ale ta videoodpověď mě strašně mrzí.


Kočky?
Přemýšlím jestli bych neměla psát i o kočkách když se tu často zmiňuji o Míce. Co vy na to?

Belgický obr albín (BOA)

20. června 2011 v 17:25 | Gabuldik |  králíci-Druhy
Belgický obr albín

Belgický obr albín (BOA)

Délka těla je 65 cm a více, délka uší cca 19 cm. Hlava i tělo mohutné, silná kostra, masité uši, silné nohy, krk mírně viditelný. Srst bílé barvy, světle červené oči.


Belgický obr albín
Belgický obr albín (BOA)
aa ------------

Pavián si přivlastnil kombu ušatou

17. června 2011 v 20:53 | Gabuldik |  Ze světa zvířat
"V útulku pro opuštěná zvířata v Nairobi v Africe vzniklo neobvyklé přátelství mezi kombou ušatou a žlutým paviánem. Tato naprosto odlišná zvířata, která by se v přírodě prakticky nemohla setkat, si mezi sebou vytvořila pevné pouto... ,,, Tohle a další informace jste mohli potkat na seznamu.cz nebo novinky.cz 14.6.2011. Kdo to nečetl, můžete se podívat tady: http://www.novinky.cz/koktejl/236066-pratelstvi-lva-a-antilopy-uz-nikoho-neohromi-pavian-si-privlastnil-kombu-usatou.html


Co mě uchvátilo?
Především to video. Ti dva jsou strašně roztomilí, a když vidíte jak společně dovádějí, jak se mazlí, je to úžasný pocit. Nikdy jsem nic takového neviděla, a doporučuji video shlédnout. Je to prostě úchvatné. Několikrát za sebou jsem to spouštěla a kochala se. Chtěla jsem to sem dát dřív, ale nějak nebyl čas.

Video:

Další zajímavosti z textu na seznam.cz,novinky.cz :
Šestiměsíční samička paviána, kterou opustila její rodina v Maralalu na severu Keni, se začala starat o opuštěné tříměsíční mládě komby ušaté. Podle Charlese Musyokiho, předního vědce z ústavu pro ohrožené druhy Kenya Wildlife Service, vyplynulo toto přátelství z jejich nelehké situace. Opuštěná zvířata totiž potřebují společnost, aby se vyrovnala s novým prostředím.
"Je to názorná ukázka toho, jak se setkali dva jedinci, kteří si potřebovali splnit své základní potřeby. Zvířata se semkla a vytvořila si mezi sebou přátelské pouto, aby přežila, když je jejich rodiny opustily," uvedl pro server news24.com Musyoki.
Dále ale přiznal, že případy, kdy se na sebe váží dvě zvířata různých druhů, jsou velmi vzácné. V Keni bylo podobné přátelství zaznamenáno naposledy před několika lety. Mladá lvice tehdy adoptovala mládě přímorožce, což je velká antilopa, kterou lvi běžně loví.

A antilopa s lvicí video:
To mi nejde ani ikonka sem dát, takže mohu dát jedině odkaz. Sjeďte si na 2. video a tam to je : http://www.novinky.cz/koktejl/236066-pratelstvi-lva-a-antilopy-uz-nikoho-neohromi-pavian-si-privlastnil-kombu-usatou.html

Myslím, že jsou i jiná zvířátka u kterých se tohle taky stalo. V dnešní době je už naprosto známé, že pes a kočka mohou být nerozlučnými přáteli! Nebo taky případ kočky a potkanů! Že kočka a potkan nejde dohromady? Zkoukněte tedy toto video:


V poslední době... mi to nějak nevychází...

12. června 2011 v 10:09 | Gabuldik |  Novinky
V poslední době mi to moc nevychází... spíše se teď starám o zvířata než blog, což je očividně vidět. Proto mě prosím promiňte, ale Pozastavení se prodlužuje na delší dobu. Možná se tu příští týden pár článků objeví, ale moc asi ne. Nemám teď vůbec čas, chystala jsem se na akademii, teď zase na koncert... mám toho strašně moc kde účinkuji takže mě prosím omluvte. Jako omluvu se budu snažit natočit nějaké video a pak vám ho sem dát, ale to bude dlouho trvat než to namyslím a tak, takže ještě nic neslibuji. Ale chtěla bych vám říci, že už máme jakousi odrůdu borůvek nebo co, je to aspoň 150cm vysokej keř, a od poloviny nahoru jíme my, a od poloviny dolů náš pejsek. e strašně učenlivej. Včera večer jsme byli na zahradě a jedli hrášek a ty borůvky, no a když Nikkó viděl jak jíme borůvky, dal se do toho taky. No a když jsme jedli hrášek, tak jedno polovinu jsme snědli my(z jednoho lusku), a druhou Nikkó. Normálně jsem mu to dala před čumák a von to z toho sundal. :D Někdy se ani nestačím divit. Doufám že je nebude jíst sám, jinak by nám nic nezbylo. :D A borůvky a maliny taky doufám přežijou. :D Tak se mějte, a prosím omluvte mě že teď strašně málo obíhám. Dneska jdu na kolotoče takže tu asi zase nebudu. tak páá.

Teddy

7. června 2011 v 17:43 | Gabuldik

Zvíře: Zakrslí dlouhosrstý králík(plemeno teddy králíček)
Jméno: Teddy
Zbarvení: Krémová,bílá, a možná někde trochu nahnědlá.
Zajímavost: V životě nikoho nekousl!
Jak mu ještě říkám: Teddyku,Teddý, teddýsku,Tedde, trumbero, sprintére...
Narozen: někdy v květnu 2007.
Povaha: Klidný,ochočený,snášenliví s jinými zvířaty(s mím kocourkem který již neexistuje to byli parťáci),mlsný.
Má rád: Hlazení na hlavičce,mlsání dobrůtek, vojteška,jablko a mrkev.... to je něco pro něho.
Nemá rád: Občas ho naštvu když ho vytáhnu na procházku aby se hejbal, když ho někdo důkladně prohlíží, když nedostane odměnu, slupky od okurku, to pak na mě vejkrá jak na blbce.
umí: panáčkovat, točit se, a kdysi uměl na přivolání,sprint(to opravdu jen když se mu chce.)
Budu ho učit: Na jméno,přeskakování překážek.
Chceš vidět více fotek? Tajk tady: fotogalerie


Fotky venku

5. června 2011 v 17:36 | Gabuldik |  Teddy-fotogalerie


Tak doufám že se vám dnes focené fotky líbí. Až bude začátek prázdnin, bude oslava, takže uvidíte i sváteční sponečky. Navíc upozorňuji že je ostříhanej, tak promiňte že je tak zřízenej. Letní sestřih se mi jaksi nepovedl, a tak jsem udělala jarní.

Co se u nás děje?

3. června 2011 v 16:59 | Gabuldik |  Novinky


Teddy:
Všechno v pohodě, zítra asi budu fotit Teddyho venku, ovšem pokud najdu foťák že?
Křivka:
Stejně jako u Teddyho, akorát fotky budou zřejmě v králikárně... protoře všechny králíčci od ní bohužel umřeli, což už je ale dávno, a měla by čekat další, ale to ještě není jisté. jestli to vyjde, tak zase budou. Příště asi zkusíme nakrýt s Sisi(samec), ale to sse ještě neví.
Sisi:
No tak stará iformace, stejně jako s těma králíčkama je to, že jsme objevili že je to samec.No ale k novějšímu. Už je celkem ochočenej, a už se mě nebojí. Možná se ptáte, proč je nemám dávno ochočený, ale kromě teddýka asi ani jeden králík nezůstane. Jsou to králíci bráchovy(kromě Teddyho), a protože se o ně nestará, asi půjdou pryč. Jinak to nejde. :-( Taky bych chtěla aby zůstali, ale naši nechcou...
Míca:
No tak čeká koťata, taky už celkem stará informace. Jinak celkem nic nového.


Gabuldik

1. června 2011 v 19:51 | Gabuldik

Gabuldik Life