UPOZORNĚNÍ! - Svá zvířata nevypouštějte na volno bez vodítka po
našich trávnících!Ohledně vykonávání potřeb vašich miláčků, choďte si na venčení jinam! Také nepřipouštíme rvačky jak vašich mazlíčků,tal i majitelů těchto stvořeníček!
Ničení i znečišťování našeho majetku je zakázané! Máme plné právo udělit vám
pokutu ve výši smazání dat vašeho nevhodného chování, uzavřít vám přístup na tento blog a v případě kopírování našich článků(i jen částečně), vás ihned hlásíme na hlavní vedení státu(blog.cz)!
DODĚLÁVÁ se Menu
OTESTUJ své vědomosti ohledně mích zvířátek. Tady

Rozhovor: s členy AK o AK.

20. května 2011 v 19:28 | Gabuldik |  Rozhovory

Tohle je můj první rohovor. Je s více lidma. Jsou to členové Autorského klubu. Jistě ho všichni znáte. Také bych chtěla říci, že jsem se s úpravou článku dost dlouho dělala protože se mi něco podělalo na e-mailu takže jsem to skoro celé musela přepisovat. Takže s kým jsem dělala rozhovor?


Otázky
1.Jen tak na úvod, o čem je tvůj blog?
Abbys: *Tak první otázku jsem očekávala v podobném znění :))*). Poměrně jednoduše by se dalo říct, že můj blog je o knihách, což je z něj taky na první pohled patrné. Zaměřují se především na fantasy, tenhle žánr jsem si oblíbila už jako malá. Snažím se vždy vyjádřit svůj názor na knihy, které přečtu a nějakým způsobem tak třeba i doporučit ostatním zajímavé tituly. Dlouhou dobu jsem měla celkem problém nazývat pak tyto články recenzemi, protože mi přišlo, že je to až moc honosný název pro mou tvorbu, ale budiž, snažím se psát knižní recenze a informovat o sériích i titulech, které u nás mají vyjít. Tak to byl asi hlavní bod mého blogu, kromě knížek je u mě ale možné i naleznout články o filmech, seriálech, sem tam nějaká má čmáranice (a sem tam znamená asi tak jednou za půl roku), vážně bych byla moc ráda, kdybych se donutila kreslit častěji. Ono vlastně stačí mrknout do menu a člověk už se nějak dopídí, co u mě všechno najde :)
Any: Predovšetkým o mojej tvorbe, ktorá zahŕňa kresby, maľby, ale aj občasné
fotografie, no na tie veľmi hrdá niesom. Ďalej zverejňujem amatérske reporty z
koncertov, noty pre klavír, a môjmu srdcu blízkych umelcov.
Andry: Skrze blog ukazuji lidem svou tvorbu. Mého největšího koníčka-
fotografie.Je to skvělý prostředek, jak lidem ukázat své nálady, postoje a pocity a nápady.
Bylinka: Můj blog je obrazem mě samotné a všeho, co mě zajímá a baví. Je to moje
písmenková kronika plná optimismu a skvělých zážitků :)

2.Proč jsi se do autorského klubu přihlásila? A co jsi si před tím než jsi se členkou AK stala, o AK myslela?
Abbys: Má první myšlenka při zjištění, že existuje něco jako AK patřila komunitě. Teď tedy abych to upřesnila, na internetu existuje nespočet různých blogů, tím že si člověk vybere blog.cz se vlastně stává součástí této komunity, jenže tohle naše "společenství" je neskutečně veliké a tak i když se v něm nalézám, měla jsem pocit že vlastně nikam nepatřím. AK je pro mě tedy způsob, jak se někam zařadit. Navíc nemám čas prohledávat všechny blogy, nejčastěji tedy čtu články členů AK a pak především svých čtenářů. Tím že se vlastně u mě někdy zastaví, mají obvykle i zájem o to samé co já, takže je vnímám i jako takovou"svou" komunitu lidi, kteří se nějakým způsobem ochomýtají kolem mě a oklikou kolem nich zase nacházím další blogery. Kdybych ovšem řekla, že mě netěší i propagace na hlavní straně blog.cz nemohla bych se pak na sebe podívat do zrcadla, tak to prostě je. Na druhou stranu to pro mě není asi to nejdůležitější a už vůbec si o AK nemyslím, že jsem díky němu autorská. Já bych byla autorská i bez AK. Když jsem s blodem začala, tak pro mě AK mohlo znamenat třebas i "Aktuální klišé", jednoduše jsem neměla ani šajnu o nějakém Autorském klubu.
Any: Prvotným dôvodom bolo získať "nálepku" autorský blog, aby každému bolo jasné,že
nekopírujem. No keď som začala viac a viac bádať na blogu klubu, mala som chuť byť súčasťou diania a zároveň zviditeľniť svoju tvorbu (tým získať kritikov,za ktorých som vďačná). O AK som mala pozitívny názor, tvoriaci ľudia majú väčšiu možnosť spoznať sa
navzájom - čo negatívneho na tom vidieť?
Andry: Je to dobrá možnost, jak zvýraznit blogy lidí, kteří si to zaslouží. Nepíšou jen nesmyslné články o nových fotkách Paris Hilton, které stáhnou na cizích stránkách. Mají tam svou vlastní tvorbu, kus sebe. A to je důvod, proč jsem se tam přihlásila. A taky to vystihuje můj názor na AK- před i po tom, co jsem členkou.
Bylinka:Přihlásila jsem se do Autorského klubu krátce po jeho spuštění, takže u mě převládala spíše zvědavost, o co vlastně půjde. Tenkrát ještě nebyl neplno v chodu, takže jsem neměla žádnou představu o tom, co členství bude obnášet a jak se klub bude vyvíjet. Ale určitě prvním impulzem pro moje přihlášení byla myšlenka vyčlenit autorské blogy od těch neautorských a kopírujících, což se mi hodně líbilo. :-)

3.Myslíš, že i dívčí blogy by měli mít možnost být v AK? (jednu dobu se to řešilo)
Abbys:Ach ano, "příval růžovek a otázka o jejich kvalitách". Na tohle téma bych mohla napsat velmi dlouhý článek, pokusím se ovšem být co nejvíc stručná. Dle mého existuje dívčí blog a *dívčí blog*, sama vlastně takový dívčí blog mám, neb jsem snad kluk? :)) Ale přejdeme tedy k oněm dívčím blogům, které lidem hýbou žlučí. Nikdy jsem podobné blogy nevyhledávala, nikdy jsem se ani moc nezajímala o líčení a módu, je pravda, že se snažím nevycházet mezi veřejnost jako hastroš abych je neděsila, ale tím je pro mě asi celé tohle šílenství krásy uzavřené. Věřím že kdybych opravdu chtěla, našla bych nějaké kvalitnější blogy, které by mi mohli nabídnout něco víc než jen výběr výrobků z DM. Pokud tedy opravdu nějaký kvalitní blog existuje, neměl by být problém s jeho zařazením do AK, ale jak říkám na podobné blogy nechodím a tak ani nevím jak se dá móda a líčení pojmout "autorsky", prostě aby o tom mohl člověk psát a přitom aby se jen nejednalo o rady, kterých je v dnešní době již všude stejně plno. Tuším, že jsem jednu dobu v AK potkávala "dívčí blog", líbil se mi tehdy nápad s videi, tedy nápad, ono něco takového je v zahraničí celkem běžné, stejně to chce ale trochu víc kuráže než jen sama sebe nafotit :)
Any: Ak niekto nájde dívčí blog sršiaci originalitou, prečo nie? Určite sa nájdu aj také a proti nim nič nemám. No ak sa náhodou ocitnem na "blogísku", prepchatým fotkami slečny, vlastniacej tento blog (všetky fotky na to isté kopyto - možno tak zmena uhlov ;) ), prekypujúcim povrchnosťou, zbabelo zutekám. A práve tieto podľa môjho názoru nemajú dostačujúci dôvod stať sa členom AK.
Andry: No, tak to je poměrně nelehké rozhodnout. Ale obávám se, že bych je tam nezařadila. Do AK patří podle mě blogy, kam lidé vkládají svou tvorbu -jak to říct- uměleckou. Můžou psát hezky, ale číst pořád dokola jak se dařilo ve škole a co mají zrovna na sobě mi nepřijde moc umělecké.
Bylinka: Dívčí blogy moc nesleduju. Ale rozhodně si myslím, že i mezi nimi se najdou kvalitní blogy, které by si členství v AK zasloužily, i když já osobně takový blog zatím neznám.

4.Sleduješ dění v klubu?
Abbys: Musím přiznat, že po klubovém převratu sleduju situaci méně, ráda bych se vymluvila na to, že mám poslední dobou málo času. Pravdou ale je, že spíš nějak neumím vynaložit s časem tak, abych stíhala všechno a nějaké věci pak musí jít stranou. I tak ale vždy nakouknu co se děje nového, jen do žádné z nových akcí AK jsem se ještě nezapojila. Snad to brzy napravím, přeci jen už máme prázdniny za humny a bez školy je na vše mnohem víc času.
Any: Sledujem, čítam, zaujímam sa oň.. Čo viac dodať :)
Andry: Bohužel ne.
Bylinka: Dříve jsem ho až tak nesledovala, ale v posledních měsících už jsem pravidelnou čtenářkou blogu AK i sledovatelkou dění okolo něj.

5.Myslíš že by měli mít i na blog.cz své místo jako má AK i Klub snílků? (tento: http://libere.blog.cz/ )
Abbys: Nikdy jsem nad tím takhle neuvažovala, ale myslím, že kdyby se ze Snílků stalo něco jako AK, tak by pak již jedno nebo druhé nemělo smysl. Každý z klubů má lidi spojovat a ani jeden na to nejde stejně. Snílkové si dost dobře dokáží snít i bez privilegií Autorského klubu a právě díky tomu je hezké, že se umí tak pěkně držet v blogovém moři :))
Any: Mali by ste vedieť, že som súčasťou a sympatizujem s AK aj s Klubom snílků (KS), preto je logické, žeby som bola rada, ak by sa tak stalo. No z objektívneho hľadiska, bolo by to správne? Keby KS získal miesto na blog.cz, neozvali by sa ďalšie kluby? Podľa akého kritéria by sa rozhodovalo, ktorý klub má na to právo a ktorý nie? Takisto vzniká otázka: Chceli by to vôbec správci KS? Ak sidobre
Andry: Tohle se mi posuzuje těžko. S touhle stránkou jsem se nikdy nesetkala ( a je to škoda), ale asi bych s tím souhlasila.
Bylinka: Myslím si, že jeden "oficiální" klub stačí. Kdyby jich bylo na titulce již více, ztratilo by to svoji jedinečnost a jakousi prestiž. A navíc spousta členů Ak je stejně jako já zároveň i členem Klubu snílků, takže by třeba ve výpisu nových článků byly tytéž blogy. Klub snílků je unikátní tím, že skvěle funguje i bez větší propagace a oficialit, nic bych tedy neměnila
6.Když jsi v AK, berou tě někteří jako VIP, nebo jim je to úplně ,,volný"?
Abbys: Myslím, že mě snad nikdo nebere jako VIP, sama o sobě v tomhle ohledu taky nemám takové mínění. Takže tuším, že většině lidí je "volný", že patřím do AK. Ono je totiž hezké, když tam člověk patří, ale nijak to neurčuje jestli lidé budou číst jeho články a bude se jim u blogera líbit.
Any: Nedokážem to posúdiť, nikdy som sa nestretla s názorom, žeby ma niekto bral ako VIP.
Andry: Tak těď ani moc nevím, co Ti odpovědět, ale myslím, že spíše ta druhá varianta.
Bylinka: Nemám vůbec pocit, že by mě někdo bral jako VIP .

7. Co ti na AK nevyhovuje?
Abbys: Kdyby tahle otázka padla "*před převratem"* mohla bych toho napsat dost, to jak AK funguje nyní mi ovšem vcelku vyhovuje. Vím, že se tam objevují nějaké ty mušky i nyní, a že několik lidí mělo problémy s tím, kdo je a kdo není členem, ale to je zase jiná bitva, do které já nemám co mluvit, protože moc neznám podrobnosti. Někdy mi nynější projekty AK přijdou hodně podobné, ale je zase vidět, že se autoři nápadů snaží podobnosti odstranit a tak ze základu, kdy měly být všude samé fotky, se toho dá vyždímat o něco víc.
Any: Nie je nič, čo by mi vadilo takou intenzitou, žeby som nemohla pre to spať. No je tu pár slabších rušivých elementov. Napríklad rubriky, je ich pomerne dosť, a viaceré sú v podstate o tom istom. Ak by bola dajme tomu jedna rubrika s fotkami, ďalšia pre kresby a podobne, tak by sa pravdepodobne zapájalo viac ľudí. Teraz má fotograf šancu prispieť do viacerých rubrík, a o to viac ho to možno neláka. Keby bola pre neho iba jedna, bolo by to NIEČO mať v nej svoju fotku. No uvidíme ako sa budú rubriky držať, možno ich zopár odpadne. A trochu mi prekáža, že ak chcem do nejak rubriky prispieť, zakaždým si musím čítať celý článok s pravidlami k danej rubrike, pretože všade je to inak. To by som prekúsla, lenže všimnite si ako sa niektorí správci k svojej rubrike na úvod rozpísali, takže trošku trvá kým nájdem potrebné informácie :) Stačilo by zjednodušiť článok, respektíve zviditeľniť s akou prácou sa smiem zúčastniť. A pochybujem, že sa niekto podujme o vytvorenie maskota, zbytočne to tam visí (ľudia hlasujú, no nekonajú, celý my)
Andry: Mně všechno vyhovuje.
Bylinka:Já si nemám na co stěžovat Pro mě přináší AK jen samé výhody a privilegia, nic špatného nevnímám, nepatřím mezi ty, co mají pořád nějaký problém a brblají okolo.

8. Myslíš, že by jsi byla dobrým správcem?
Abbys: Už jen z té představy mě mrazí! :D Myslím, že bych byla naprosto otřesný správce, jsem opravdu nespolehlivý člověk, mé konání neuvěřitelně ovlivňuje má nálada. Pokud tak někde prohlásím kupříkladu "*večer se chystám psát recenzi*" můžete si k tomuto údaji třeba i připočítat týden navíc. Kdo ví jestli večer nebudu mít spíš už jen náladu a energii na to se natáhnout a podívat na nějaký film. Proto se snažím většinou nikomu nic neslibovat, i když někdy mi něco ujede a já se pak velmi často musím přemáhat abych svůj slib splnila. Je tedy zase pravda, že pokud se jedná o něco opravdu důležitého - vytrvám :)) Práce "*správce*" ovšem není nic pro mě, už teď si toho na sebe občas nabírám až moc. Pokud se mi pak povinnosti přesypou přes hlavu mám tendenci uzavřít se a zanevřít na všechno, než abych se snažila si alespoň trochu ulehčit. Je pro mě pak vždycky mnohem těžší se zase zvednout, i když takhle dramatické to nebylo už opravdu dlouho :D
Any: Ak by som mala vyhradené pravidlá, čas a do témy rubriky sa rozumela, možno by som nebola zlá. Ale mám pocit, že vymyslieť originálnu a zároveň ľudom vyhovujúcu rubriku by som nedokázala :)
Andry: Nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela. Ale myslím, že rozhodně nebyla. Popravdě, nestojím o to. Jsem člověk od přírody líný. Když musím udělat něco navíc, nebaví mě to a snažím se tomu vyhybat, oddalovat to. Ne, není to věc pro mě.
Bylinka: Asi nebyla. Jakožto vysokoškolačka mám už tak hodně málo času nazbyt a bylo by to na úkor nějakým mým dalším zálibám nebo škole. A už tak trávím u počítače víc času, než bych chtěla. Kdybych správkyní chtěla být a měla na to více času, věřím, že pak bych mohla něčím přispět. Ale radši to přenechám jiným, takhle mi to přece jen vyhovuje líp
Moc holkám děkuji že mi věnovali svůj čas a odpověděli na mé otázky. ještě jednou moc díky. :-*
 


Anketa


Komentáře

1 Ajjin Ajjin | Web | 20. května 2011 v 20:23 | Reagovat

Uff, ted nemám čas číst tak dlouhý čl, ale zítra na 100% přečtu ;-) slibuju

2 Ajjin Ajjin | Web | 20. května 2011 v 20:23 | Reagovat

A krásný desing a přehledné menu =) Moc se mi to líbí =)

3 Bylinka Bylinka | Web | 20. května 2011 v 21:48 | Reagovat

Dala sis s tím rozhovorem obrovskou práci, tleskám :-) A jsem ráda, že sis vybrala mezi dotázané i mě :-)

4 Bublinka Bublinka | Web | 23. května 2011 v 14:14 | Reagovat

To ještě vůbec nevím. Nejspíš už o víkendu pro něho pojedeme. Projdeme zverimexi a který nám padne do oka toho si vezmeme :).

5 Orion Orion | Web | 26. května 2011 v 17:41 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor, je vidět, že sis s otázkami dalka práci a holky si daly práci s odpovědma.

6 Adry Adry | Web | 28. května 2011 v 9:55 | Reagovat

Jo, vážně se to povedlo! Jenom taková maličkost - má přezdívka je Adry, ne Andry. Ale to pje pro mě malichernost, která nehraje roli. Vážně s emi rozhovor líbí! :-)

7 FrancLer FrancLer | E-mail | Web | 11. května 2017 v 18:06 | Reagovat

Strep Throat Amoxicillin Dosage What Is Best Ed Pill Where Can I Buy Alli Diet Pill  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Viagra Frau Tabletten Achat Cialis Doctissimo Buy Non Prescription Viagra Online Fluconazole By Mail Cheap Kamagra Belgio Potenzmittel Cialis Tadalafil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama