UPOZORNĚNÍ! - Svá zvířata nevypouštějte na volno bez vodítka po
našich trávnících!Ohledně vykonávání potřeb vašich miláčků, choďte si na venčení jinam! Také nepřipouštíme rvačky jak vašich mazlíčků,tal i majitelů těchto stvořeníček!
Ničení i znečišťování našeho majetku je zakázané! Máme plné právo udělit vám
pokutu ve výši smazání dat vašeho nevhodného chování, uzavřít vám přístup na tento blog a v případě kopírování našich článků(i jen částečně), vás ihned hlásíme na hlavní vedení státu(blog.cz)!
DODĚLÁVÁ se Menu
OTESTUJ své vědomosti ohledně mích zvířátek. Tady

Duben 2011

Angora

30. dubna 2011 v 8:58 | Gabuldik |  králíci-Druhy


Angora (A)

Králík se zvláštní dlouhou srstí. Vzhledem ke kůži je postavení chlupů šikmé, jako u normální srsti ostatních králíků, jen pesíky jsou abnormálně dlouhé a zvlněné. Patří mezi dlouhosrstá plemena.

Měsíční přírůstky hmotnosti:
Měsíc1.2.3.4.5.6.7.8.
Kg0,51,01,52,02,52,93,33,5

Mírně protažené tělo se silnými středně dlouhými končetinam. Délka uší je 11 - 12 cm, masité, vzpřímené a dobře osrstěné. Srst je velmi hustá a velmi dlouhá, až 6 cm (oproti 3 cm běžného králíka a 1 cm krátkosrstého rexe). Toto plemeno se vyznačuje dlouhými prameny chlupů na uších (tzv. praporky), temeni hlavy (tzv. čelenka), skráních (tzv. licousy) a mohutně obrostlými končetinami (tzv. bačkory). Barva očí je světlečervená, světlemodrá atd. Drápky jsou povětšinou bílé. O srst je potřeba zvláštně pečovat, často vyčesávat a občas stříhat.
bílá modrooká
bílá modrooká (Abmo)
AA ------ xx vv


černá
černá (Ač)
AA BB CC DD gg vv


s černou ruskou kresbou
s černou ruskou kresbou (ARč)
anan BB CC DD gg vv


modrá
modrá (Am)
AA BB CC dd gg vv


bílá červenooká
bílá červenooká (Abčo)
aa ------ vv


zdroj: kralici.cz

Překvapení!!! (To nikdo nečekal) + co chystám

28. dubna 2011 v 20:48 | Gabuldik |  Novinky

Asi mi to neuvěříte... i já jsem mému bratrovi z počátku nevěřila... ale Sisi(Beruška) jaksi není.... no.... já vas napínám co? No dobře... ale tak.... no... víte ne? No prostě to není.... ehm.... no ... samice, ale samec. Dneska jí(ho) vzal, a uviděl to. No ale teda je mi líto, že nezůstane doma, ale bude nejspíš putovat do nového domova. Ale tak aspoň že si mě králík neoblíbil, a já ho moc taky ne, i když jsem měla zájem. Tak dopředu již přeji novému majiteli hodně štěstí, ale bude mi po něm smutno. No co nadělám, králík je to bráchuv, takže nemám na vybranou. Loučení s Křivkou by bylo ještě horší... No ale tak zase k něčemu veselému. Připravuji naskenovat a vybarvit můj 1. díl komiksu Oliver. O tom jste sice nic nevěděli, ale tak já vám to teď říkám. Stal se ze mě blýzen do psaní i čtení komiksů, tak mi doufám odpustíte, že si na SVÉM blogu dělám co chci já. :D Ale věřím že se vám bude líbit. Je to jen takoví různě díloví, ne moc závazný na další díly, ani na ty předchozí. Sice moc pěkně nekreslím, ale na komiksech se alespoň můžu vyřádit. :-) No a taky v nejbližší době chystám finále Rodents Star a další díl Fairy Life. Ale nevím jak mi to vyjde. Ještě mám další plány, ale tak nemůžu slibovat hory doli, za co se moc omlouvám, že vždycky něco řeknu ale trvá to dlouho a nebo prostě ani neudělám. Moc mě to mrzí. Ale věřím že to všechno zvládnu. :-)

Anglický strakáč

27. dubna 2011 v 13:20 | Gabuldik |  králíci-Druhy

černý
černý (ASč)
AA BB CC DD gg Kk


modrý
modrý (ASm)
AA BB CC dd gg Kk


havanovitý
havanovitý (AShav)
AA BB cc DD gg Kk


madagaskar/durynský
madagaskar/durynský (AS)
AA bb CC DD gg Kk


tříbarevný (černožlutý)
tříbarevný (černožlutý) (ASčž)
AA bjbj CC DD gg Kk

Anglický strakáč byl vyšlechtěn v Anglii. Poprvé byli popsáni v roce 1849, kde byli vyšlechtěni jako sportovní plemeno. Do ciziny se dostali v roce 1889. Vzhledem k nosní kresbě (motýlek) jsou v cizině nazýváni Butterfly.
Ve vrhu těchto králíků se objevují kromě charakteristicky vybarvených zvířat ještě králíci celobarevní (kominíci) a bílí (mlynáři). Je to způsobeno působením alel na lokusu K.
Správný strakáč má sestavu Kk (heterozygot). Ve vrhu se však mohou objevit i mlynáři se sestavou KK (homozygot), která často vede k úhynu. Mlynáři mají nedostatečnou kresbu skvrn a někdy mívají na nose pozůstatek kresby - knírek - což jim vyneslo i přívlastek "Šaplinové" podle Charlieho Chaplina. Kromě nich se objevují i kominíci se sestavou kk (homozygot). Tato zvířata jsou celobarevná a vyznačují se značnou vitalitou. Rostou rychleji než heterozygoti a většinou končí v kuchyni.
Kresba anglického strakáče se nazývá řetízková a tvoří ji dvě řady skvrn velikosti hrášku. Chovat anglického strakáče, je jako chovat jiné strakáče. Rozhodně není vhodný pro začátečníky.

zdroj: kralici.cz

Máte tušení kdo vůbec jsem? - konec

25. dubna 2011 v 15:48 | Gabuldik |  Gabuldik Diary
Zůčastnili se:
Orion
Bublinka
Lojzinka
Áďa
Ajjin

Takže bych mooc chtěla poděkovat všem mím Affs které se zapojili(jen Jája s Moniskou se nezapojily.)

Správné odpovědi:
1.Jak se jmenuji? : Gabriela
2.Barva mích vlasů? : Světle hnědé(pomalu mi tmavnou)
3. Barva a velikost očí(malé velké normální)? : Velké zelené z trochou hnědé a kapkou žluté. :D
4.Moje zkušenost se zvířaty? : Zlatý střed.... nebo níž. Rozhodně žádný expert! :-D
5. Mé zájmy? : Zvířata,příroda,knihy,komiksi,tanec,zahrada,PC... a ještě cestovánní.(jednou bych se chtěla podívat do Austrálie a Afriky...)
6.Výška? : Juj tak to teď nevím... 156 cm?
7.Povaha? : Střelená,potrefená,někdy inteligentní, spíše uzavřená,dobromyslná, ale občas zlá, méně sebevědomá(to mi chybí. xD), agresivní... někdy talentovaná(upozorňuji, jen někdy)... no a ukecaná káča. :-D
8.Mé nejoblíbenější zvíře? (je jich víc) : Pes,kočka,králík. No a ještě zpousty z Afriky,Austrálie... a co já vím ještě.
9.Které zvíře nesnáším? : Pavouky,komáři a jiná havěť... ovšem do toho nepočítám berušky,motýli,včely ATP.
10.Věk? : No tak tipovali jste mě na víc. :-D Je mi 11, a v říjnu mi bude 12. :-P
Jestli máte na mě jakoukoliv otázku ohledně mě, tak se klidně zeptejte. :-) Přemýšlím, že bych na to udělala videoodpověď... ale to spíše ne.

Máte tušení kdo vůbec jsem?

24. dubna 2011 v 18:06 | Gabuldik |  Gabuldik Diary
Jenom tak mě napadlo, že by nebylo na škodu vám sem dát dotazník, podle toho jak si mě představujete. Myslím že už jsem to na nějakém blogu viděla, ale tak snad se nebude majitel toho blogu zlobit, když to taky udělám. Pak vám řeknu správné odpovědi.
1.Jak se jmenuji?
2.Barva mích vlasů?
3. Barva a velikost očí(malé velké normální)?
4.Moje zkušenost se zvířaty?
5. Mé zájmy?
6.Výška?
7.Povaha?
8.Mé nejoblíbenější zvíře? (je jich víc)
9.Které zvíře nesnáším?
10.Věk?

Doufám že mi alespoň někdo udělá tu radost, a napíše jak si mě asi představuje.

2.díl - Léčba odhalena...

22. dubna 2011 v 12:39 | Gabuldik |  Fairy Life


,,Ello Ellen Ellieto Weersová! jak jsi se opovážila protivit mému pravidlu, který jsem ti jasně řekl! Nikdy se do našeho paláce neměli dostat lidé! Jsi ostudou tvojí rodiny! Ještě k tomu jsi má vnučka! Nechováš se jako princezna víl ani omilem! Zasloužíš si trest! Jo a abych ještě nezapoměl, za to že jsi do toho zatáhla i tvou nejlepší přítelkyni, budeš mít 2x takoví trest! Ještě si o tvém trestu pohovoříme v radě starších! Prozatím nevitáhneš paty z paláce! " No jo, děda, pardón král víl se zase rozhořčil kvůli mé lechkovážnosti. Ale mě je to jedno. Toho kluka já prostě musím zachránit. Něco je na něm... zvláštní... a mám zvláštní pocit jako by... ale to nepřipadá v úvahu. Musím jít ihned do mého pokoje se jít na něj podívat jak mu je. Třeba už bude vzhůru! Lepší by ale bylo, kdyby se probudil až po léčbě. Já bych žádný trest nemohla dostat, a on by se i tak uzdravil... ještě si to nechám rozležet v hlavě, však čas uvidí. Vešla jsem do mého pokoje, a on stále spal sedla jsem si na židli vedle postele, a setřela jsem mu pot z čela zvláštním hadříkem. Když jsem viděla, že pořád spí, šla jsem do pravého rohu pokoje k oknu, a koukala se ven, jak se chystá hostina. Tolik se těším! Mám tyto hostiny strašně ráda. Noční nebe na nás svítí, přes to, že jsme v podzemí. Je to takové naše tajemství, že jsme na povrchu země, ale přitom jsme v podzemí. Zajímavé ne? Pohlédla jsem na mou malou knihovničku. Stoupla jsem si před ní, a rukou sjížděla po okrajích knih. Až jsem ucítila zvláštně silnou energii u jedné knihy. Vytáhla jsem jí, a poznala, že je to ta kterou potřebuji. Byla to kniha ,,Kniha 1000 a 1 léčby" (čti Kniha tisíce a jedné léčby.) . Začala jsem v ní listovat, až jsem našla to pravé. Kapitolu o léčbě lidí vílou. Nakonec jsem tam našla jak se projevuje, co se s tím dá dělat atp. s nemocí kterou utrpěl kvůli mému šípu. Dočetla jsem se, že se projevuje únavou,občastným omdléváním, bolesti hlavy a kolem rány. Je to smrtelná nemoc na který je jen jediný možný lék, a to pískání v noci na zvláštní píšťalku, kterou má každá víla. Je potřeba pískat měsíční píseň... to mi hned stačilo. Ještě je noc, takže mohu ihned vyrazit. Ale co zákaz dědečka, pardón krále? Na to teď není čas. Ten kluk nemá už dostatek času na uzdravení. Smrt se blíží, a jestli to nestihnu, stane se z něj hejkal nebo noční člověk ( přes den bude moci být venku jen s bylinkou stejně jako my, a už nikdy nesmí mezi lidi, jnak se z něj stane prach) . Vílí kouzla jsou opravdu silná, a ne vždy možné porazit.

Co se u nás děje?

21. dubna 2011 v 16:58 | Gabuldik |  Novinky
Omluva...
No tak se vám chci omluvit, že jsem tu dlouho nepsala co se vlastně u nás na Hlídce děje. Máme opravdu několik žhavích, i když některé už starší novinky. Já te´d totiž nemám moc času, přeci jen už je hodně teplo, takže já se zvířátkům nevěnuji na internetu, ale realně.

Teddy
Stále živí a zdraví. Je moc hodný a žádná novinka...

Křivka
Noo... tak tady už to bude na dýl. Říkala jsem vám minule že se už narodili ty malí . Jenže ona asi utrpěla nějaký šok, a přestala se o ně starat. Našli jme 4 mrtví, a jednoho živého. Tak jsme ho vzali a krmili jsme ho mi, ale už byl moc zesláblí, takže taky umřel. Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat, pžes to, že umřel v Neděli. :-(

Sisi
Klasika... pořád je strašně ustrašená a nedaří se mi jí ochočit.

Vám neznámá Míca
No tak Mícinka je moje 11 měsíční kotě kočky domácí. No a ono na ní leze jaro, denně před domem čeká několik kocourů. No a dneska měla ten správný den, a ... no vy už víte. Prostě možná budou koťátka. :-) Na fotce níže je když jí bylo 4 nebo 5 nměsíců.


Menší změna?
No tak už to tu bude jenom o Králících, a taky přibudou kočky. Ale nebudu tady nějak vypisovat rozumi, ale jen bude prostě rubrika kam budu všechny svoje vědomosti házet do kupi, a nebudu to tady nějak řadit do Tipů,Výbavi atp. , protože to má každý. Já budu mít prostě hlavně blog o povídkách a mích zvířatech, ne mích rozumech. Doufá že mě chápete. Taky bych občas něco napsala obecně něco o zvířatech, ale nebude to tu moc často. taky možná bude seriál, kde půjdu po stopách různých zvířat nebo něco takového. :-D Taky některé články možná smáznu, a přemýšlím o zrušení Affs, a jen že by to byli oblíbené stránky, ale to spíše ne, protože bych tím asi někomu ublížila což já nechci, protože většinu Affsek už více méně znám, a vzdát se jich nehodlám.

Prosím napište do komentářů co si myslíte o povídce kterou píši: Fairy life, co si myslíte o Mícince a taky o tom seriálu.

1. - Noční lov

17. dubna 2011 v 16:07 | Gabuldik |  Fairy Life


..Dim don dim don dim don dim don!" Rozeznívaly se hodiny po paláci. Protáhla jsem se, a rozhlédla se po pokoji. Jsem tu teprve rok(jsem přeci víla, a mi máme rok mnohem kratší než lidé.) , a každý večer nevěřícně zírám na můj krásný pokoj. Vysoký strop, který vypadá jako noční nebe, stěny ve stejné barvě. Nádherný nábytek orámovaný zlatem a drahokamy… prostě nádhera. Oblékla jsem se do loveckého, a šla jsem na chodbu, kde už vesele švitořili stejně staré noční víly. Hned mě vzaly mezi sebe a začali mi vyprávět, co je dnes za program. Samozřejmě jsem to všechno věděla, ale to by nebyli víly, aby nebyli veselé, a nebyli stále v ladném pohybu a něco neříkali. Prý dnes budeme celý den(noc) na lovu,a budeme mít na chvíli rozchod po lese. Rozchod míváme sice většinou celou noc, ale dnes máme den školy, a jako předmět je lov. Většinou lovíme jen ptáky aj. věci na hostinu, která začne nad ránem a bude až do poledne. Pak budeme spát až do noci, kdy už zase budeme mít každý volný den(teda noc). Vzala jsem si luk se šípy, a šla jsem na nádvoří, kde už byl nástup. Všichni se seběhli do skupin (věkové kategorie), a naše vedoucí (učitelka lovu) nám vysvětlila, jaký máme my pro dnešek úkol. Dnes budeme jen lovit noční ptáky, které na naší hostině nesmí nikdy chybět. Tito ptáci se totiž zjevují jen o úplňku. Hned jsme se vydali z podzemí na povrch, a určili jsme si, kde budeme lovit. Po upřesnění, jsme se rozutekli po lese. My víly jsme natolik tiché, že dokážeme šlapat po větvích, a nikdo nás neslyší. Uviděla jsem ptáka, zamířila, ale minula. Místo ptáka jsem však zasáhla větev, a až teď, jsem si všimla, že o kus dál byl člověk, nějaký mladík, který na mě právě zíral. Zamířila jsem na něj šípem, abych se před ním chránila. On ale na mě stále nevěřícně zíral, a pak omdlel, protože větev ho praštila do hlavy, a on se zkosil k zemi. Chvíli jsem na něj stále mířila kouzelným šípem, ale pomalu jsem si ho vrátila za záda. Nedůvěřivě jsem se k němu přiblížila, a když jsem viděla, že je opravdu raněn, zavolala jsem nejbližší noční vílu, a pomalu jsme ho dopravili do paláce. Byla to přeci moje vina, že je teď zraněný. Porušila jsem sice pravidlo, že nesmím lidské plémě vodit do paláce, ale tento by bez vílí pomoci zahynul. Šíp byl přeci kouzelný, a proto zasáhlá větev byla také, a zachránit zraněného kouzlem může jedině víla, které šíp náležel.

Příběhy

16. dubna 2011 v 19:05 | Gabuldik
Fantasi:

Úvod

16. dubna 2011 v 18:29 | Gabuldik |  Fairy Life

Tak tohle jsem já... víla noci. Vílu noci zřejmě neznáte, ale mám k tomu odůvodnění. O nás, nočních vílách vědí jen ostatní víly, skřítkové, zvířata, a jen minimum lidí, kteří se v noci zatoulají do lesa, na louku, a jinde v divoké přírodě. Milujeme vysoké a lesnaté hory, a jiné osamělejší kouty přírody. Přeci jen nemáme radi lidské plémě... až na menší vyjímky. Mezi ně patřím i já. Jsem totiž napůl člověk, a na půl noční víla. Moje matka byla noční víla, a otec byl smrtelník, člověk. K vílám jsem se dostala až po nějaké době žití mezi lidmi, s přesvědčení, že jsem normální člověk. Otec mi odjakživa vyprávěl o vílách, ale já ho moc v mém teenagerském věku neposlouchala. Samozřejmě jako malé dítě jsem byla nadšená do víl, ale ve škole jsem nabyla přesvědčení, o žádném fantasiijním světě, ale o evoluci a jiné žvásty. Ale to jen do doby, než přišel posel od víl. Z počátku jsem se ho lekla, ale když mě dovedl do vílího paláce, poznala jsem, že jsem tady doma. Setkala jsem se s matkou, o které mi otec povídal jako o úžasné ženě, ale bohužel nesměl prozatím říci, kdo byla zač, a tak mi vyprávěl o autonehodě. V paláci jsem zůstala, a konečně jsem byla právoplatnou vílou. nevěděla jsem ovšem, co všechno obnáší být vílou. Není to jen hloupá volnost, pod nohama vám rozkvétají kytky, a nekonečné tančení. Po roce jsem zjistila že všechno je mnohem složitější, a mě se to přestává líbit. Proč mají tolik noční víly strach z lidí? Proč nesmí ven z paláce přes den bez bylinky v kapse? Co je tak divného na vodních vílách že se s nimi nesmíme potkávat? Mám spousty otázek, ale všichni mluví v paláci v hádankách, a prý všechno pochopím časem. jenže mě je 18, a život nemám moc dlouhý.... och, pardón, já zapoměla že víly neumírají jako lidé. Ovšem umírají. No... další hádanka. Už mě to vážně přestává bavit být vílou a nic o sobě nevědět. Proto jsem se rozhodla, že to všechno odhalím!

Anglický beran (AB)

16. dubna 2011 v 10:14 | Gabuldik |  králíci-Druhy


Anglický beran (AB)

Vyšlechtěn v Anglii z francouzského berana. Králíci podobní anglickým beranům se zde vyskytovali již v 18. století pod názvem "Lops". Téměř všichni měli bílou nebo strakatou srst a extrémně dlouhé i široké uši. Aby se docílilo ještě delších uší, užívalo se kdysi různých prostředků - boltce se vytahovaly, králíci se chovali v teple apod.
K nám se dostal "amerikán", jak byli tito králíci původně nazýváni, v 70-80. letech 19. století. S anglickým beranem jsou spojeny počátky českého králíkaření a AB se stal jeho nejúčinnější propagací. Jejich úspěšným chovatelem byl Václav Fuchs, který importoval z Anglie kus za 150 zlatých a zkřížil jej zde s francouzským beranem.
Josef Vrbka roku 1933 v knize "Výnosný chov králíků" napsal: Zvláštním rysem povahy Angličanů je, že v chovu všeho zvířectva domácího se snaží docíliti pokud možno nejpodivnějších tvarů . V roce 1948 psal J. Kamaryt o Angličanovi A. Cowardovi, který měl exemplář o délce uší 80 cm a šířce 17 cm. Nejdelší uši má nyní podle Ester Verhoef-Verhallenové (1998) černá samice AB - Sweet Majestic Star - měřeno přes hlavu 72,4 cm.


durynský strakáč
durynský strakáč(ABdurstr)
AA bbCC DD gg


madagaskarový/durynský
madagaskarový/durynský(ABmad)
AA bb CC DD GG Kk


žlutý
žlutý(ABž)
AA bb CC DD GG (yy)Anglický beran

4.kolo Rodents Star

12. dubna 2011 v 20:29 | Gabuldik |  Soutěže
Do čtvrtého kola se dostali 3 soutěžící. Už se nám to tu zužuje, a pomalu rozhoduje o výherci. Bohužel ještě stále nevím, jaké budou ceny, ale popřemýšlím o tom. Určitě diplom, reklama na mém blogu... ještě nevým.... ale myslím, že ve finále už budete vědět o jaké ceny půjde. Také bych chtěla pro vás nějakou věcnou cenu, ale nevím jak to bude vycházet... ale fakt nevím. No ale tak už k soutěžícím. Ve třetím kole nás opustila Bety s Valentýnkem, což mě mrzí protože to je opravdu nádherný křečík. Všem přeji hodně štěstí, a pojďme si jednotlivé hlodavce představit!

(A JEN TAK PRO ZAJÍMAVOST, V TOMTO KOLE JE POVOLENO SHÁNĚNÍ HLASŮ)

Soutěžící=
Majitel: Lojzinka
Jméno hlodavce: Megí
Druh: Morče hladkosrsté, normální

Jméno hlodavce: Ricky a Lilly
Druh: Potkan, obě hooded
Majitel: Clare
Jméno hlodavce: Muffin
Druh: Křeček zlatý- divoce zbarvený

Nový design, a také menší pozastavení.

12. dubna 2011 v 17:12 | Gabuldik |  Novinky
Tak toto je můj nový design. Od koho je? Od úžasného Affs Orion. Děkuji moc.

Moje spokojenost: 99,99 %
Vadí mi: Nic mi nevadí, jen je škoda že v pravo je to bílé, ale to je kvůli šabloně, takže design je úža, jen blog sám o sobě tomuto designu nesedí velikostí. ale tak neva.
Barva: uklidňující zelená
Ode dne: 12.4.2011
Do den: Nevím, ale asi celé jaro, protože se mi opravdu moc líbí.
Doplňky: IKONKA :
AVATAR:
ODDĚLOVAČ:


A líbí se VÁM? Prosím napište mi to do komentářů a hlasujte v anketě.

menší oznámení...
No bude pozastaveno. Mám totiž ještě jeden blog, a pár dní potřebuji na přednastavení pár článků do toho blogu, a taky bych chtěla přednastavit články které už dlouho slibuji na tento.


Jak já ochočuji králíky?

8. dubna 2011 v 17:05 | Gabuldik |  Králíci-Tipy
Já mám možná trochu jiné způsobi na ochočování než ostatní, ale v tom to je. Každý má článek stejný jako ten další, jen trochu jinak, ale přesto většinou stejně. Nuže, jak já králíčky ochočuji? Nepatřím mezi chovatele kteří hned králíčky berou do ruky a každého přesvědčují že bez vytahování z klece či králikárny se vás králík vždycky bude bát. Než si králíčka přivezete domů je potřeba vše již mít připraveno. Vodu a jídlo musí také již mít, aby jste ho při zabydlování zbytečně nerušili. Dejte ho do jeho nového domova, a nechte hp zhruba den v klidu. Doporučuji během dne za ním chodit a mluvit na něj klidně, důvěřivě a mile. Koukejte na něj, nedělejte prudké pohyby a nedělejte přílišný hluk. To by je totiž rozrušilo a utekli by do úkrytu. Tímto způsobem přidávat i vodu, krmení atp. Když bude mít králíček přiklopené uši k tělu, nebo bude utíkat do úkrytu, nešahejte na něj, a jen se na něj dívejte a klidně mluvte. Také mu podávejte pamlsky, ze začátku doporučuji spíše mrkev nebo něco, kde nebudete v přímém dotyku z králíčkem. Moc dobře vím, jak jsou králíci zvědaví a všechno ochutnávají, zvláště prsty jsou jim zajímavou věcí, takže pozor. :-D Postupně takhle získáte od králíčka důvěru. Chce to trpělivost. Jednoho králíčka jsem ochočovávala 14 dní, možná i více, než mi dovolil abych si ho v kuse hladila a dokonce ho mohla nadzvednout. Takže hlaĎte a zvedejte jen když má králíček zájem a nemá sklopená ouška. Můžu říct, že králíčci vám za tento klidný postup budou opravdu vděční. Někdy ochočení trvá dlouho, ale stojí to pak za to. :-)

Vyhlášení zápisu

5. dubna 2011 v 19:38 | Gabuldik |  Novinky
Jistě jste si všimli, že byl zápis Affsek. Mrzí mě, že se vás tak málo zapsalo, ale co už.

Zapsali se?
Moniska
Lojzinka
Áďa
Ajjin

Nezapsali se?
R!cky a Lilly
Orion
Bublinka
Potkanka
Bety
Míša
Lucy

Omlouvám?
Orion
Bublinka

Co si myslím?

○•R!cky-Lilly•○ - No abych pravdu řekla, dříve jsem jí považovala za nejlepší Affs, ale asi jen z důvodu, že máš blog o potkanech. Promiň ale na mém blogu býváš opravdu hodně málo, na blog v poslední době nemáš dost čas, články bývají takové ty kusowečky atp.. promiň ale dám si tě mezi oblíbené stránky.
Orion - Je klidně možné, že jsi zápis přehléla, takže tě omlouvám, protože na blog čas máš, často ke mě chodíš a na blogu často píšeš pěkné články a tvůj blog se mi celkově opravdu líbí.
Lojzinka - Jsi úžasné Affs a opravdu často ke mě chodíš, na blog máš čas a články mě baví a jsou většinou zajímavé. Takže si tě jednoznačně nechávám. :)
Áďa - Jsi také dobré Affs a často ke mě chodíš. Občas mi ale připadá, že na blog moc nemáš čas, ale je klidně možné, že na blog chodíš často, jen prostě nemáš náladu napsat článek. takže já si tě nechávám. :-)
Bublinka - S tím nezapsáním stejný případ jako u Orion. Ale moc často ke mě nechodíš, články taky v poslední době moc nepíšeš(ale není to nijak hrozné, jen by to prostě mohlo být lepší), a možná bych být tebou trochu pozměnila design stránky, je tam už hodně dlouho a tak by to chtělo změnu. je mi totiž u něj nepříjemné jak se ten design roluje. Ale nechávám si tě. :-)
Potkanka - Promiň ale v poslední době opravdu hoodně málo často píšeš články, a taky na blog nemáš čas a na můj blog chodíš opravdu jen ojediněle. Dávám si tě do oblíbených stránek.
Bety - Na můj blog nechodíš, na blog nemáš čas a články nepíšeš. Promiň, ale dávám si tě do oblíbených stránek.
Míša - Na můj blog nechodíš, články píšeš hodně málo a taky na blog nemáš čas. Promiň ale dávám si tě mezi oblíbené stránky
Ajjin - Na blog čas máš, články píšeš(přivítala bych i něco od tebe kromě fotek, protože články jsou kopírované) a na blogu se mi u tebe líbí. Na můj blog chodíš, i když méně častěji, ale není to špatné.
Moniska - Zapsala jsi se a proto si tě prozatím nechám. Na tém blogu se mi opravdu líbí, ale moc mě mrzí, že málo píšeš články a taky ne zrovna často chodíš na můj blog.
Lucy - Na blog v poslední době nemáš čas, články moc nepíšeš a na můj blog taky zrovna nejčastěji nechodíš. Promiň ale dávám si tě mezi oblíbené stránky.

Miska vždy po ruce

4. dubna 2011 v 7:00 | Gabuldik |  králíci-Výbava
Miska hraje ve výbavě králíčka důležitou roli. Seno či vojtěška(jetel) bývají v jesličkách, ale když chcete dát králíčkovi šlupky od mrkve nebo něčeho jiného? (šlupky by měli mít králíčci jedině v případě že nebyli postříkány nějakou škodlivou látkou, což se o mrkvi ze supermarketu říct určitě nedá, takže jedině třeba od sousedky nebo z vaší zahrádky nebo prostě kdekoliv, kde budete vědět, že ovoce či zelenina nejsou pošplíchané škodlivími látkami. Největší jistotu budete mít, když si mrkvičku či něco jiného vypěstujete sami.) V tu chvíli má konečně miska svůj úkol. Je jedno co do ní chcete dát, prostě je potřebná. A jakou misku? Nejlepší je keramická či porcelánová. Nevybírejte misku ve velikosti misky pro křečka, ale klasickou misku pro kočky, morčata a králíky. Ve zverimexu či jinde vám jistě poradí. Na vodu je ale přeci jen vhodnější napaječka, kvůli častému znečišťování vody kvůli podestýlce,takže vodu do misky nedoporučuiji. Samozřejmě to jde, ale budete muset častěji vymývat a měnit vodu. Navíc je to nezdravé pro králíčky, protože často nějaký ten exkrementek vylítne do vzduchu a přistane třeba právě v misce. Králíček sice bude mít lodičku ve vodě, ale asi moc nadšený z toho nebudete vy ani on. :-)


Přemýšlím přemýšlím.... + bonus překvápko

2. dubna 2011 v 20:24 | Gabuldik |  Novinky
Tak jsem dneska přemýšlela o tom, že ych ráda psala články na témata týdne na blogu, nebo třeba různé úvahy, a možná by to tu mohlo být i o mě, nejen o zvířátkách. taky by tu mohli být mé povídky... a já nevím co ještě. Ale toho by bylo asi moc. Proto se vás chci zeptat na to, co by vám vyhovovalo nebo by vám vadilo. Nebo co by jste tu chtělo, či co by vás odradilo a kvůli tomu sem už nikdy nepáchli.Proto napíši co bych si o tom myslela já, a pak napíši dotazník, adoufám že mi na něj odpovíte do komentářů,abych věděla jak by to na vás působilo.

O Gabuldik(fotky, videa atp.) : Nechci mít holčičí blog jako má Teres Xeina asp. , ale trochu mě láká mít blog jako Míša vančurová, ikdyž by byl méně navštěvovaný. jenže to by určitě hodně z vás odradilo, a mě to nepřipadá jako dobrý nápad.

Povídky (Různé příběhy atp. z mé hlavy, něo jako knihy.) : Mě opravdu takovéto věci baví, a myslím že některé z vás by to možná také bavilo, ale zase nevím, jak by se vám to líbilo.... ale občas bych něco napsat možná i chtěla.

Úvahy (Témata týdne, různé úvahy nad tématy mnou dané atp.) : To mě už ojakživa bavilo, a strašně ráda bych se s vámi o to podělila, ale zase nevím, jestli by vás to bavilo, protože někteří lidé toto vyloženě nesnáší...

Zvířata: Ty prostě zůstanou, a určitě budou mít i nadále svou hlavní roli.

Dotaazník=
1.líbila by se ti změna?
2.Co ty na to o Gabuldik?
3.Co ty na ty povídky?
4.Co ty na ty úvahy?
5.Která varienta by se ti asi nejvíce zamlouvala?
6.Co by jsi na kém blogu chtěla jinak? (i drobnosti)
7.Ohodnoť můj vzhled stránky jako ve škole.
8.ohodnoť mé články jako ve škole.
9.Ohodnoť celkově můj blog jako ve škole
10. Nevadilo by ti kdyby něco z té změny se stalo? (samozřejmě zvířátka budou mít stále hlavní roli.)?

Bonus
tak zase na chvíli do zvířecího světa. Dneska, dne 2.3.2011 možná i včera, se narodila Křivce mláďátka! Zatíém jsem je neviděla, jsou schovaná v hnízdečku za prknem, ale viděla jsem jak se chlupy hýbou. PS: Kdyby někdo nevěděl, tak králíci si před porodem chystají hnízdo pro své mláďátka, a to tak že si trhaj chlupy. Nebojte, nemají z toho vyholená místa.

Neohlášený zápisek Affsek(SB) :-P (Jinak to prostě nejde)

1. dubna 2011 v 15:55 | Gabuldik |  NovinkyProč?
No tak je to z toho důvodu, že když obíhám, polovina Affsek(a to jich moc není) nemá ani po měsíci nebo dvou týdnech žádný nový článek. Nebo také vůbec neobíhají a nebo nemají na blog čas. A protože mám všechny mé Affs ráda, tak ty, co se nezapíší nesmažu, ale dám si je do oblíbených stránek. Alespoń nějakou reklamu vám udělám nee? Ale budu k vám nadále chodit, i když méně častěji. Na tento zápis máte čas nejpozději do úterního odpoledne a nebo podle toho jak se budete zapisovat to ukončím dříve či později.

Do komentářů...
1.Aktuální nick:
2.Aktuální blog:
3.Jsi spokojen/á s s mím obíháním, nebo ho chceš častěji?
4.Jsi s mími články spokojen/a?
5.Kolik ti je?
6.Co by jsi na mém blogu změnila? (bude nový design takže o ten nemusíte psát.)
7.O čem máš blog.
8.Jsi staré nebo nové Affs(SB) ?

A ještě aby jste věděli tak pro všechny informace o kom teda píši na blogu?
1.Králíček Teddy (béžoví a jemně bílí na některých místech, rovná ouška,teddy králíček, dlouhá srst)
2.Králíček Sisi (černá s bílímy znaky¨,rovné a malé ouška,zakrslí králík,krátká srst))
3.králíček Křivka (čistě černá s křivím uchem. králík zakrslí.krátká srst.)
4.potkánek Lucy ,,Lusi" ( černá s bílím flekem na celém bříšku,potkan laboratorní,standart+ mohl by mít sklony k dumbo podle předků, ale jen ojediněle.)

A měl by někdo přibýt?
Doufám že bych mohla mít dalšího potkánka, už ho mám vyhlídnutého.

nějaké Info?
No tak Teddy je velkej mazílek stále, s Křivkou jsme v ochočování hodně pokročili a Sisi je stále ustrašená. :-D Lucy je už větší, ale strašně se bojí. Nechce si brát pamlsky z ruky aj. , už nevím co mám dělat abych jí ochočila. Plsky poraďte. :-( Jo a taky teď moc nebudu mít na blog čas tak mě plsky omluvte. Musím se učit na velkej test, a protože jsem by\la Po-út doma kvůli nachlazení tak musím dohánět Čj. :D

Chystám?
No už bych se ráda dokopala k tomu mému článku o ochočování králíků podle mé metody a taky už chci napsat o tom vodítku pro potkany a taky o vodítku a kartáči pro králíčky. :-) Já vím, jsem strašně pomalá. Alespoň že už jsou zveřejněny ty dlouho očekávané fotky že? jak se vám líbili? :-) Jo a ještě chci říst, že bude již brzy další kolo Rodents Star. A možná to tu změním i že se bude psát i o kočkách, takže i o mé Mícince. Takže přidávám fotku mé Micky když byla 4 měsíční.Teddy- Králikárna a zahrada

1. dubna 2011 v 13:10 | Gabuldik |  Teddy-fotogalerie


Tak tohle jsou už trošičku starší fotky. Ten den ale docela foukalo, takže fotky ze zahrady nejsou zrovna kvalitní. Ale tak lepší než drátem do oka. Jinak jsem vám jen chtěla říci, že moje kočička onemocněla, ale dneska je už zdravá. Taky kvůli té její nemoci jsem teď dlouho nepsala, protože jsem byla s ní. :-) Má trošičku zraněnou nohu a asi měla kočičí chřipku, ale to nedokážu odhadnout.
Ale teď už k fotkám( na jedné jsem zastihla jak panáčkuje. :-):
Teddy se strašně rád válí, a tak mám dvě fotky z jeho vylehávání. ještě mám schovanou jednu a ještě pár fotek, ale ty prozatím nechám do rezervy. :-) Doufám že se vám fotky líbili a jste spokojení.