UPOZORNĚNÍ! - Svá zvířata nevypouštějte na volno bez vodítka po
našich trávnících!Ohledně vykonávání potřeb vašich miláčků, choďte si na venčení jinam! Také nepřipouštíme rvačky jak vašich mazlíčků,tal i majitelů těchto stvořeníček!
Ničení i znečišťování našeho majetku je zakázané! Máme plné právo udělit vám
pokutu ve výši smazání dat vašeho nevhodného chování, uzavřít vám přístup na tento blog a v případě kopírování našich článků(i jen částečně), vás ihned hlásíme na hlavní vedení státu(blog.cz)!
DODĚLÁVÁ se Menu
OTESTUJ své vědomosti ohledně mích zvířátek. Tady

Březen 2011

Sisi- v králikárně.

29. března 2011 v 11:10 | Gabuldik |  Sisi-Fotogalerie


Sisi- základní informace

29. března 2011 v 11:08 | GabuldikJméno : Sisi
Druh: zakrslí králík,
Narození: ---nevím---
Zvláštní znaky: polovina na krku je bílá skvrna, bílá packa a bílí vlíček na nosánku.
O Sisi: Je to zatím plachý králíček, ale roztomilí.


Křivka- V králikárně

28. března 2011 v 17:00 | Gabuldik


Křivka-základní informace

27. března 2011 v 17:15 | Gabuldik

Jméno : Křivka
Druh: zakrslí králík
Narození: ---nevím---
Zvláštní znaky: Křivé jedno ucho.
O křivce: Je to milí králíček s křivím uchem.

Křivka

27. března 2011 v 17:11 | Gabuldik


Základní informace
-
-
-

Potkan,fotky....a pozastavení.

24. března 2011 v 19:14 | Gabuldik |  Novinky
Potkan? Už dlouho zapomenuté téma....narozdíl od králíků.
No tak mám pro vás milou oznamovačku. Už mám svého potkánka v ubikaci, a je to černá holčička s bílím velkým flekem na břichu, který je bílí. ještě se dost bojí, ale speciální Hamáček si hned zamilovala, a já ji. je strašně roztomilá, když leze v hamáčku kudy není východ a vurt se snaží vyšplhat. je na ní ale strašně srandovní, že se furt v Hamáčku houpe. Ona tam vyskočí, nebo leze na jednu stranu, a tím s rozhoupe, a pak se houpe ze strany na stranu. je to strašně zajímaví pohled. Ale potřebovala bych poradit. Co mám udělat, aby si furt neházela hobliny do jídla?

Fotky
No tak ten pán co to má opravit ještě nepřišel, ale teda už vím, jak na to, abych fotky nahrála, takže pozítří bych je sem měla dát. A proč ne zítra? No protože hned po škole kamsi zas jedeme.

Králíci...
Křivka je už mnohem méně plachá, a nechává se na chvíli i hladit. Později plánuji i napsat článek o tom, jak já ochočuji králíky. je to možná podle někoho až moc pomalí postup, ale dobře osvědčený, a navážete mnohem pevnější vztah s králíčkem, než kdyby jste ho ochočovali těma rychlovkama. Teddy je strašnej mazel. Furt by se choval a když je poštěnej, často kolem mně poskakuje a snaží se mi vyskočit no náruče, a tak panáčkuje. já ho teda vždycky vezmu a pochovám ho, ale to on zas nevydrží a už chce zase sprintovat pozahradě a vyskakovat do vzduchu. Sisinka je teď opravdu plachá, a nevím jak na ni. je to charachter se kterým jsem se ještě nesetkala, takže doufám že dojdu na fígl, jak na ni. Zatím mi funguje jenom jídlo, ale to jen občas.

Pozastavení...
No o výkendu tady asi budu, ale příští týden to si bude stejné jako tento. jÁ TEĎ PROSTĚ NEMÁM ČAS..... Tak mě pls omluvte.

Fotky.... nevím kdy.

19. března 2011 v 15:49 | Gabuldik |  Novinky
Fotky...
Píšu vám hlavně kvůli fotkám. Chtěla jsem je dát nahrát na počítač, ale něco se s místem kde se to zapojuje stalo. No takže dneska nebo jindy v nejbližší době by už měl přijít někdo, kdo to spraví. :-D

Teddy,sisi,křivka
Nop tak nikoho nemůžu vzít ven, protože je tady strašný bláto a 3 dny lilo jako z konve.

Novinky za poslední dobu...

15. března 2011 v 17:40 | Gabuldik |  Novinky
Fotky.... vím, dostanu za to od vás kartáčem. xD
No zase jsem je sem nedala no..... ale POZOR! Tentokrát mám dobrou vímluvu! xD Ségra i s fotkama někam foťák zašila a tak ho hledám, a zatím bez výsledku. :-( Snad ho najdu....

Sisi a Křivka
No už jsou mnohem klidnější, ale dneska mě bratr ( Sisi i křivka jsou jeho, jenže kdybych se o ně JÁ nestarala, neměli by co jíst ani pít.) seřval za to, že si je pojmenovávám, a že prý Sisi není moje(ani Křivka) , a že je jeho holky, a že je to Beruška a nemám si jí co pojmenovávat, přitom mi řekl, že jména nemají a když jsem mu jména co jsem si pro ně vymyslela, nebyl proti, nic neřekl. Ale teď... :'-( Jasně... králíka mi brácha strčí abych se mu o něj starala, a když zjistí, že mu říkám jinak než jak si ho pojmenovala jeho holka, dá mi facana a seřve mně. Napadlo mně, že bych se o ně nestarala, jen o svého Teddyho, aby viděl že bezemně je namydlenej. jenže já nechci nechat Sisinku a Křivku trápit. A ještě k tomu všemu mě štve, že si je bez mícho svolení dává klidně připouštět k Teddýskovi. Nevím co mám dělat.

Teddy...
To je zlatičko. :-D Umí se točit dokola(jen když má teda ale chuť xD) a panáčkuje. Aspoň jeden králíček mi zbyl.... :)

Blog
No tak chystám to tu trochu poopravit a dodělat to co jsem nestihla, a chystám to tu zařídit i pro kočky :-)

Nový klip Lucky Vondráčkové zasáhne milovníky zvířat

14. března 2011 v 13:26 | Gabuldik |  Seznamte se

Lucie Vondráčková pouští do světa již druhý videoklip k singlu ze zlaté desky Dárek. Klip je k písničce Kočičí, která je plná emocí a zasáhne hlavně ty, kteří milují zvířata a někdy přišli o svého domácího mazlíčka.


"Chtěla jsem, aby se posluchači zaměřili na text. Obraz funguje jako snová vize silné melodie a textu. Často jsme se přiklonili k černobílé. Ta je uklidňující a přitom vás nenechá vydechnout," prozradila Lucka k novému klipu Kočičí.
Hlavní kočičí roli v klipu kupodivu nemá Bart, kterého si Lucie pořídila se svým přítelem, hokejistou Tomášem Plekancem v Kanadě, ale jedna z koček rodiny Vondráčkových s netradičním jménem Žížala. "Největším oříškem bylo natočit její tlapičky procházející vodou. Žížala to vzala vždy s naprostou přesností kolem. Velkým obloukem," směje se Lucie a dodává: "Bart miluje zimu a francouzštinu a z letadla by asi moc nadšený nebyl."
Kočičí - text písničky
Vzpomínej,
Jak jsem kdysi přišla
S bouřkou na tvůj práh
Ztracená
Trny v patách
Bláto na víčkách
Jak přibývalo dnů
Kdy byls jen můj
Nebyla žádná jiná
Od těch dob s láskou
Pořád za tebou jsou
Tvoje oči kočičí
Proč teď mám se bát
Když se blíží pád
Hlaď mě dál, ať nevím
Hlaď mě dál, ať letím
Pokouším se projít
Nejtěsnější soutěskou
Až v tamté dálce zatím
Já se krásně ztratím
Zavolej
Já už nepřitančím
s dárkem na tvůj práh
Zavolej
I když tu nejsem
Dál tě blízko mám
Kdo se stydí
Neuvidí
Necítí to co ti já šeptám
Od těch dob s láskou
Pořád za tebou jdou
Tvoje oči kočičí
Proč teď mám se bát
Když se blíží pád
Hlaď mě dál, ať nevím
Hlaď mě dál, ať letím
Pokouším se projít
Nejtěsnější soutěskou
Hlaď mě dál // dál
Jen s tebou // tou
s důvěrou // tmou
zástěnou skleněnou
// jít si troufám
Jsou i nejsou
Dál tě hlídají
Tvoje oči kočičí
Dál ti svítí
Na to co máš rád
Abys vždycky chytil
To co najít máš //
// Proč teď mám se bát
Když ty máš mě rád
Hlaď mě dál, ať nevím
Hlaď mě dál, ať letím
Pokouším se projít
Nejtěsnější soutěskou
Až já půjdu stranou
Vybírej tu pravou
VYstřiženo z rozhovoru( pro mě nejdůležitější část) : Co všechno bys byla schopná udělat s výhrou 50 milionů?
Vysázet les, pomoct útulkům pro opuštěná zvířata, podpořit děti, co neměli v životě moc štěstí, a založit krásný rododendronový park pro veřejnost. A pak bych si za zbytek natočila klip na písničku z Dárku :)

Ze starších rozhovorů i videoklipů je každému jasné, že má Lucie ke zvířátkům velmi blízký vztah: "V naší rodině je zvykem vybírat si kočičku v útulku. Jejich osudy jsou jeden smutnější než druhý a mám pocit, že si zaslouží klid a někoho, kdo je má rád a nenechá je už nikdy ve štychu."
Lucie Vondráčková

A ještě jednou omluva + co, kdy?

11. března 2011 v 21:14 | Gabuldik |  Novinky
No jo..... omluvááá....
Tak už to mám více méně vyřešené problémi ve škole atp. Ale chtěla bych se vám omluvit za ty fotky.... už mám nafocené dvě věci které potřebuji k budoucímu článku, ale králíčci a potkánci ještě vyfoceni nejsou. Hrála jsem na koncertě pro seniory v domově důchodců na našem zámečku, takže taky byli přípravi atp. , a neměla jsem čas. No ale tak k jednomu mini překvapení.....

Měla jsem svátek!!! :-D
Vím, nic neobviklého, ale hádejte co jsem dostala k svátku (Gabriela) ... chvilka napětí..... xD...... vodítko na...... potkanaaa! xP.

Co a kdy?
No tak v první řadě bych chtěla dofotit ty fotky. Měla by to být ke každému králíčkovi nějaká série. Teddyho asi na zahradě jak pobíhá, a Křivouchku(Ze Sisi se stala Křivouchka, a říkám jí křivko. xD) a ---další tajemství--- v králikárně, proože si je netroufám vytáhnut ještě. Už se ale nechají hladit na čumáčku. :-) Teddy zas umí panáčkovat a točit se dokola.... což mě přivedlo k nápadu vytvořit rabbitdancing a ratdancing . Je to to snejné jako dogdancing, akorát místo psa je tam příslušné zvířátko. No a potkánci budou asi na mé ruce. :-). No a ty fotky by tady teda měli být asi pozítří, protože zítra mám nabitý program a stihnu maximálně ty fotky nafotit. No a taky bych co nejdřív chtěla doplnit pár plemeny králíčků enciklopedii. No a ještě bych příští týden chtěla napsat článek o výbavě králíčků(bude to kartáč na česání pro dlouhosrsté králíčky), a taky o vodítku na potkana. :-) No uvidím.

Mini překvapení...
Ta další králice už je u nás! Je mnohem méně plašší a protože se k ní náramně hodí Sisi, tak je to Sisi. xD Má bílí flíček na čumáčku a flek kolem krku na levé straně a bílou packu. :-)

omluva...

6. března 2011 v 18:16 | Gabuldik |  Novinky
Omluva....
Mockrát se omlouvám, že v poslední době nejsem aktivní, ale jde mi škola z kopce, mnohem častěji chodím za potkanama a myšma, dříve jsem vůbec nevěděla že se další narodilli, a když jo, tak jsem z toho neměla takovou radost, protože jsem neviděla jak pěkně si myška staví hnízdo a jak mimča vyrůstaj. Teď tomu ale mnohem víc rozumím! Dokonce už si beru ty černé potkánky občas na ruku, a i ostatní, prostě se s nimi mazlím a života si teď mnohem více vážím atp. , protože je něčím plný. Není plný jen elektronickou bednou (PC), sle zvířatama, živími tvory a spousty dalšího. Je ale pravda že teď skoro nic nestíhám atp. Proto doufám že mně omluvíte teď, než si dořeším školu atp. Taky vám chci říci, že mně sestra učí plstit. Je to strašně zábavná a tvůrčí technika. Ale teda docela těžká, a když se píchnete, bolí to jak .... no vy si to už domyslíte. xD Už jsem udělala duhoví míček pro mou kočičku Mícu.... a dneska jsem udělala mořskou vílu, která se teda ale nepovedla. :-( Taky jsem já střevo zlomila jehlu. xD Takovou speciální na to.

A....
A taky do prázdnin mích jarních pozastavuji. Samozřejmě tady budu, ale méně často, protože to teď opravdu nestíhám. :-(

Fotky....
No dneska už ho mám konečně k mání, ale až teď večer, takže fotky by byli na nic. Takže fotky se budu snažit co nejdřív udělat. Sisinky, Teddýska a i potkánků. :-) Nevím ale jak to vyjde....

3. kolo Rodents Star

4. března 2011 v 20:11 | Gabuldik |  Soutěže
Do třetího kola se dostali 4 soutěžící, tudiž vás vítám v semifinále! V tomto kole se rozhodne, kdo za 4 soutěžící vypadne, a kteří 3 postoupí do finále. Bohužel opravdu nevím, jestli bude moct být věcná cena, protože do zverimexu se do města jen tak rozjet sama ještě nemůžu. Ale tak popřemýšlím o něčem... budu se snažit to vymyslet nějak dobře. :-D

Pravidla znáte. Neshánět hlasy, jen zvát na hlasování v soutěži. :-D Ostatní pravidla jsou jasná.

Kdo vypadl?
Je mi to líto, ale Lucy s Luckym. :-(

Soutěžící=
Majitel: Lojzinka
Jméno hlodavce: Megí
Druh: Morče hladkosrsté, normální
Majitel: Bety
Jméno hlodavce: Valentýn (Valy)
Druh: Křeček džungarský

Jméno hlodavce: Ricky a Lilly
Druh: Potkan, obě hooded
Majitel: Clare
Jméno hlodavce: Muffin
Druh: Křeček zlatý- divoce zbarvený

Novinky...

3. března 2011 v 17:47 | Gabuldik |  Novinky
Sisi...
Dneska ji bratr postě dal nakrýt k mému Teddymu. :-/ Dobře, je to jeho králík, ale Teddy je zase můj! Jinak dneska už za mnou i přišla, ale ještě se nenechala pohladit. Tak doufám že zítra už jo. je strašně komická. jedno ucho má spadený dolů nakřivo, a druhé má normálně nahoře. :-D Ale teda nemůžu najít foťák, takže nevím kdy se fotky dočkáte. :-( Ale až ho najdu, tak doufám vyfotím ty křivá ouška. xD

Teddy
V poslední době je to strašný zlatičko... Mnohem radši než dřív se teď mazlí a nebojí se ani trochu. :-D

Potkan
Už se nemůžu dočkat až si ho vezmu na ruku. No a ještě více se těším, až si ho budu moc vzít do jeho nové ubikace. Doufám že to bude holka. :-) Ta/ten béžová/béžoví je nějak nemocný, strašně malí. Takže budu mít černýho.